BaanatletiekTopsport

RA internationaal in de kijker, Martina vlaggendrager

Papendal, 1 juli 2021. Churandy Martina mag van het NOC*NSF tijdens de openingsceremonie op de Olympische Spelen van Tokio de Nederlandse vlag dragen. De inmiddels 37-jarige sprinter doet dat samen met de jongste deelneemster aan de Spelen: de pas 16-jarige Keet Oldebeuving, ook wel bekend onder haar nickname Skatekeet. Voor Churandy worden het zijn vijfde en laatste Olympische Spelen, voor Keet zijn het haar eerste Spelen.

Het is voor het eerst dat het NOC*NSF twee vlaggendragers heeft aangewezen. Chef de mission Pieter van den Hoogenband legt uit: ‘Churandy en Keet schuif ik heel graag naar voren als de boegbeelden van onze ploeg. Zij zijn straks het gezicht van TeamNL dat de rest van de wereld toont waar wij voor staan. Een routinier en een rookie samen als inspiratie voor ons team en Nederland.’

Artikel RTV Rijnmond

Artikel NOS

Artikel op NOC*NSF

 

Heusden-Zolder (België), 3 juli 2021 – Nacht van de atletiek.
Churandy Martina gaf zichzelf op zijn 37e verjaardag een leuk cadeautje door de 100m te winnen in de prima tijd van 10.37. Benjamin de Haan wordt knap derde achter twee Ethiopische atleten op de 5.000m in de nieuwe clubrecordtijd van 13.26.32. Het is de negende tijd AT in Nederland.

Uitslagen

 

Stockholm (Zweden), 4 juli 2021 – Diamond League
Liemarvin Bonevacia komt in vorm voor de Olympische Spelen in Tokio. Voor de derde maal in zijn carrière, en de tweede maal dit seizoen, loopt hij onder de 45 seconden op de 400m. Dit keer blijft hij, dankzij een sterke race, slechts 8/100 van een seconde verwijderd van zijn eigen Nederlands record door in 44.80 over de streep te komen.

Uitslagen

 

RA goed vertegenwoordigd in internationale afvaardigingen

Papendal, 2 juli 2021. Op deze dag maakte de Atletiekunie de namen bekend van de deelnemers aan de komende internationale kampioenschappen. Onze vereniging is in alle kampioenschappen goed vertegenwoordigd. Sterker: RA is hofleverancier als het gaat om het aantal atleten/atletes die mee gaan doen in Tokio.

 

EK<23, Tallinn (Estland), 8 – 11 juli 2021

Zoë Sedney: 100m met en zonder horden
Enid Duut: discuswerpen

 

EK<20, Tallinn (Estland), 15 – 18 juli 2021

Xavi Mo-Ajok: 100m

Hier wordt Mathew Sophia nog aan toegevoegd op de 110m horden.

Bekijk de volledige lijst voor beide kampioenschappen

 

Olympische Spelen, Tokio, 30 juli – 8 augustus 2021

Irene van der Reijken: 3.000m steeple
Zoë Sedney: 100m horden
Taymir Burnet: 200m, 4 x 100m estafette
Liemarvin Bonevacia: 400m, 4 x 400m estafette en 4 x 400m mixed estafette
Churandy Martina: 4 x 100m estafette
Christopher Garia: 4 x 100m estafette
Hensley Paulina: 4 x 100m estafette

Bekijk de volledige lijst