Sportnieuws

Lathouwers (31) stopt ermee

Robert Lathouwers zet een punt achter zijn carrière. Een chronische peesblessure in zijn linkervoet doet hem de das om. Begin dit jaar onderging hij hieraan een operatie, maar zijn voet is onvoldoende hersteld om zijn loopbaan te vervolgen. De operatie op zich is wel goed gegaan, maar voor topsport is het niet goed genoeg.

Sinds de Spelen van 2008 in Peking heeft hij er al last van. Hierin werd hij in de series van 800m uitgeschakeld. In London 2012 waren de halve finales van de 800m zijn eindstation. Robert kijkt terug op een turbulente carrière met ups en – volgens hem – veel downs.

Robert kwam in 2007 over van PAC naar onze club. Daar maakte hij vooral furore op de 400m met als beste tijd 46.52 uit 2005. Daarmee staat hij 16e op de AT-lijst van Nederland. Bij onze club legde hij zich vooral toe op de 800m waar hij zowel indoor als outdoor furore maakte. De 400m liep hij eigenlijk alleen nog tijdens de competities bij de 4 x 400m.